همراهان و مشتریان گرامی ضمن خوش آمدگویی، به آگاهی می رساند یکی از مسائل بسیار مهم دنیای کسب و کار و رقابت، آگاهی به قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های کسب و کارهای اینترنتی می‌باشد. به عبارت دیگر برای رسیدن به درک صحیح جهت استفاده از خدمات و محصولات اینترنتی و آشنایی در این زمینه می باشد. مشتریان گرامی باید علاوه بر شناخت این حوزه، به قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های ضروری آن آگاهی داشت. به این منظور برآنیم تا شما مشتریان عزیز را با قوانین و مقررات لازم جهت خرید و استفاده اینترنتی از تارنمای شرکت جوان سیر ایثار آگاه سازیم.
تارنمای شرکت جوان سیر ایثار مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرایم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند. خدمات و محتوياتی که توسط شرکت جوان سیر ایثار تولید و عرضه می‌شوند؛ صرفا جهت استفاده‌ در این تارنما هستند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو از تارنما و شبکه های اجتماعی شرکت جوان سیر ایثار توسط فرد حقیقی یا حقوقی، پیگرد قانونی خواهد داشت. ذکر مطالب این وب‌سایت در رسانه های مجازی ، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی شرکت جوان سیر ایثار و لینک به مطلب ذکر شده و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ کتبی از مسئولان تارنما مجاز است . اطلاعات موجود در این تارنما از منابع معتبر و مرتبط و توسط متخصصین این رشته جمع‌آوری، ترجمه و تدوین شده‌ و تلاش شده تا دقیق و به روز باشند ؛ با این حال به دلیل ماهیت تغییرپذیر این اطلاعات، تارنمای شرکت جوان سیر ایثار مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات بخش سفر، ویزای توریستی و… بر عهده نمی‌گیرد.
تارنمای شرکت جوان سیر ایثار اطلاعات کاربران را محرمانه نگهداری خواهد نمود و به هیچ وجه به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذیصلاح فقط در صورت موارد مطرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت. تارنمای شرکت جوان سیر ایثار میزبانی برای فروش اینترنتی بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط اتوبوس، تور و بیمه مسافرتی می‌ باشدو در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل سرویس های ذکر شده مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.

نکات ضروری جهت رزرو یا خرید از تارنمای شرکت جوان سیر ایثار

 • ثبت نام در تارنمای شرکت جوان سیر ایثار
 • كليه اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام مي بايست صحيح تكميل گردد
 • داشتن يكي از كارت هاي بانكی عضو شتاب كه داراي استاندارد شبكه بانكي باشند.
 • اطلاع رساني در مواقع اضطراري از طريق پست الكترونيك و يا پيام كوتاه ( تلفن همراه )‌ انجام مي پذيرد ،‌لذا مسئوليت صحت اين اطلاعات بعهده خريدار مي باشد
 • بمنظور جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي ،‌پس از استفاده از سيستم خريد اينترنتي حتما از گزينه خروج از سيستم استفاده نماييد
 • مسافرين محترم موظف به حفاظت از كد هاي اعلام شده از جانب سيستم مي باشند
 • تعويض و تغيير اطلاعات پس از تكميل فرآيند خريد دراين سيستم وجود نداشته و در صورت انصراف ، بلیط مي بايست استرداد شود.
 • در صورت بروز اشكال در فرايند خريد ، قبل از هر گونه اقدام مجدد براي خريد حتما گزارش خريد خود را بررسي نماييد.
 • جهت دريافت اطلاعات عمومي ،‌با پايگاه اطلاع رساني شركت به شماره ۶۶۵۷۴۶۵۰ تماس حاصل فرماييد.

جهت رزرو آنلاین بلیط هواپیما پیشنهاد می شود در ابتدا به بخش قوانین و مقرارت عمومی تارنمای شرکت جوان سیر ایثار مراجعه نمائید بنابراین به شما توصیه میکنیم قبل از اقدام به خرید این شرایط را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید از بروز هرگونه مشکل در رابطه با فرآیند خرید بلیط هواپیما پیشگیری کنید.  حال اگر فقط قصد رزرو دارید مطلع باشید انجام رزرو کاملا رایگان بوده و قیمت رزروها به هیچ وجه گارانتی نمی باشد و احتمال تغییر نرخ بلیط وجود دارد. جهت جلوگیری از تغییرات نرخ نسبت به خرید بلیط اقدام فرمایید. پروازهای چارتر در مقایسه با پروازهای سیستمی با تغییرات بیشتری مواجه هستند و در ۱ درصد مواقع ممکن است قابل استفاده نباشند، در چنین مواقعی و درصورت خرید بلیط جایگزین، کل هزینهی بلیط جدید به همراه مابهتفاوت قیمت آن، از طرف چارترکننده به شما برگردانده خواهد شد.

 • کلیه ی جزئیات ذکر شده برای بلیط پرواز، اعم از قیمت، نوع هواپیما، تاریخ و ساعت حرکت، توسط ایرلاینها می باشد و شرکت جوان سیر ایثار هیچ گونه مسئولیتی در قبال مغایرت احتمالی اطلاعات بر عهده نخواهد داشت+
 • تضمین کیفیت سرویس دهی و ارائه خدمات، کاملا به عهدهی شرکت هواپیمایی برگزار کنندهی پرواز می باشد که زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری ایران فعالیت می کند. هر گونه تخطی در ارائه خدمات مناسب توسط سازمان های ذیربط شرکت قابل پیگیری می باشد.
 • در هنگام خرید لطفا به مشخصات بلیط (مبدا ، مقصد و تاریخ و ساعت) توجه فرمایید تغییر مشخصات خرید در تارنما امکانپذیر نمی باشد.
 • مسافر باید در هنگام خرید شماره تماس و پست الکترونیک معتبر وارد نمایید چرا که مشخصات خرید مسافر به آنها ارسال می گردد. و همچنین وظیفه حفظ و نگهداری مشخصات اعلام شده توسط شرکت جوان سیر ایثار بر عهده ی مسافر خواهد بود. زیرا هرگونه اطلاع رسانی در خصوص خرید یا استرداد، از طریق ارسال پیامک و ایمیل انجام می شود.
 • کلیه اطلاعات مسافرین از جمله نام و نام خانوادگی , تاریخ تولد , شماره پاسپورت , تاریخ انقضای پاسپورت و ملیت باید عینا مطابق پاسپورت و کارت ملی مسافر وارد شوند.لطفا در وارد کردن این اطلاعات نهایت دقت را به خرج دهید در غیر اینصورت شرکت جوان سیر ایثار هیچگونه مسئولیتی در خصوص اطلاعات مسافرین نمی پذیرد.
 • در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف ایرلاینها، مبلغ بلیط بهطور کامل استرداد خواهد شد.
 • قیمت بلیط چارتر برای نوزاد تا ۲ سال، معادل با نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاینها در بلیط مشخص میشود. مسئولیت هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدهی شرکت هواپیمایی برگزار کنندهی پرواز است و شرکت جوان سیر ایثار در این مورد مسئولیتی ندارد.
 • برخی از پرواز ها غیر قابل کنسلی و غیر قابل تغییر می باشند. ویا ممکن است هزینه کنسل کردن جا و یا تغییرات در برخی پروازها بسیار بالا باشد.پیش از خرید از این هزینه ها مطلع شوید.جهت اطلاع بخش قوانین کنسلی را مطالعه نمائید.
 • کلیه اطلاعات مسافرین از جمله نام و نام خانوادگی , تاریخ تولد , شماره پاسپورت , تاریخ انقضای پاسپورت و ملیت باید عینا مطابق پاسپورت و کارت ملی مسافر وارد شوند.لطفا در وارد کردن این اطلاعات نهایت دقت را به خرج دهید در غیر اینصورت شرکت جوان سیر ایثار هیچگونه مسئولیتی در خصوص اطلاعات مسافرین نمی پذیرد.
 • نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاینها در بلیط مشخص میشود. مسئولیت هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهدهی شرکت هواپیمایی برگزار کنندهی پرواز است .
 • بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر میباشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد

قوانین کنسلی بلیط هواپیما

طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشور، مسئولیت لغو پرواز یا تأخیر و تعجیل در زمان انجام پرواز، برعهدهی ایرلاین است و جوان سیر ایثار سفر هیچ مسئولیتی در این قبال ندارد.

بلیط سیستمی

کنسلی بلیط هواپیمای سیستمی بدون مشکل و مانع خواهد بود .چنانچه دارای حساب کاربری روی وب سایت ما هستید، می توانید پس از ورود به پنل کاربری با مراجعه به بخش سفارشان خرید پرواز روی جزئیات رزرو مورد نظرتان دکمه کنسل کردن را انتخاب نمایید و شیوه استرداد را به صورت اعتباری یا واریزی همانجا انتخاب نمایید. درصورتی که برای کنسلی دسترسی به حسابتان نداشتید برای کنسلی رزرو کافی است تا ساعات ۲۲ با شرکت جوان سیر ایثار تماس بگیرید یا در هر زمان دیگری به فرودگاه مراجعه نمایید. با انجام کنسلی جای شما باطل شده و میزان جریمه کنسلی مطابق بخشنامه شرکت های هواپیمایی بر اساس فاصله زمان انجام کنسلی تا زمان پرواز، طبق جدول ذیل مشخص می گردد. چنانچه کنسلی خود را از طریق دفاتر شرکت جوان سیر ایثار یا فرودگاه انجام دهید، لازم است جهت استرداد مبلغ باقیمانده با شرکت جوان سیر ایثار تماس بگیرید.

بلیط چارتری

با توجه به چارتری بودن پرواز، کنسلی بلیط طبق قوانین چارتر کننده ها امکان پذیر نمی باشد لذا در شرایطی که پرواز از طرف چارتر کننده کنسل شود مبلغ بلیط پس از هماهنگی با چارترکننده و در صورتی که کنسلی با شرایط چارتر کننده مغایرت نداشته باشد استرداد داده خواهد شد در غیر این صورت و در صوت عدم قبول چارتر کننده برای استرداد ، شرکت جوان سیر ایثار هیچ مسئولتی در قبال عدم استرداد وجه نخواهد داشت.

اگر پرواز کنسل شود شامل موارد ذیل می باشد.

اگر کنسلی پرواز از طریق ما به شما اطلاع داده شده باشد

چنانچه کنسلی پیش از فرا رسیدن زمان پرواز باشد، طی تماس تلفنی اطلاع خواهیم داد. در اینصورت شما می توانید تمام مبلغ پرداختیتان را دریافت کنید یا یکی از پروازهای جایگزینی که به شما پیشنهاد می کنیم را انتخاب نمایید. ما با کنسلی پرواز، هیچ پرواز جایگزینی به شما تحمیل نخواهیم کرد و در صورت انصراف هیچ مبلغی از مبلغ پرداختیتان بابت خدماتمان کسر نخواهیم کرد. سعی می کنیم پروازهای جایگزین پیشنهادی هم زمان و هم قیمت پرواز اول شما باشد اما در صورت وجود اختلاف قیمت، این اختلاف می بایست توسط شما پرداخت گردد.

اگر کنسلی پرواز به دلیل بدی آب و هوا یا نقص فنی در فرودگاه اعلام شده باشد

گاهی پرواز مسافرین پس از حضور ایشان در فرودگاه، از زمین بلند نشده یا پس از پرواز در فرودگاه مقصد به زمین ننشسته و به فرودگاه مبدا باز می گردد. در اینصورت جهت تسریع در فرآیند استرداد مبلغ پرداختی، می بایست تصویر بلیط مهر شده برای ما ایمیل یا فکس گردد. همچنین اصل بلیط مهر شده نزد مسافر نگهداری شده تا در صورت لزوم برای شرکت هواپیمایی پست شود.

اگر کنسلی از طرف مشتری و به علت جابجایی زمان پرواز باشد

اگر تغییر زمان را شرکت جوان سیر ایثار بداند آنرا طی تماس تلفنی به مسافرین اطلاع خواهیم داد. چنانچه تغییرات زمان شامل تعجیل بیش از نیم ساعت یا تاخیر بیش از دو ساعت پرواز باشد و زمان جدید پرواز برای مسافرین مناسب نباشد، امکان کنسلی بدون خسارت فراهم است. گاهی پروازها، بدون اطلاع به ما و پس از حضور مسافرین در فرودگاه با بیش از دو ساعت تاخیر انجام خواهند شد. در اینصورت جهت استرداد بدون خسارت مبلغ بلیت لازم است تصویر بلیت مهر شده برای ما ایمیل یا فکس گردد. همچنین اصل بلیت مهر شده نزد مسافر نگهداری شده تا در صورت لزوم برای شرکت هواپیمایی پست شود.

بازگشت مبالغ کنسلی

مبالغ استردادی مربوط به کنسلی بلیت هواپیما از طریق حواله بین بانکی سحاب به کارت بانکی شما طی ۷۲ ساعت کاری واریز خواهد شد. همچنین اگر دارای حساب کاربری هستید می توانید درخواست نمایید تا مبلغ استردادی به اعتبار کاربری شما افزوده شده و پس از آن در رزروهای دیگرتان از آن استفاده نمایید.

طابق قوانین هواپیمایی کشوری، کنسل کردن بلیط از سوی مسافر شامل جریمهی کنسلی میشود و میزان این جریمه برای ایرلاینهای مختلف، متفاوت است. پس از استرداد آنلاین بلیط توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر میشود و باقیپول بهصورت آنلاین به حساب مسافر بازمیگردد. زمان بازگشت پول بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از استرداد است.

لازم به توجه است که ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز، بر اساس ساعتی که سایت ایرلاین مذکور اعلام میکند محاسبه میشود. پس برای اطمینان از ثبت بهموقع درخواست خود، ۵ دقیقه زودتر از زمان اعلامشده در جدول زیر را در نظر داشته بگیرید. در غیر این صورت، جوان سیر ایثار مسئولیتی در قبال تأخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمهی کنسلی ندارد.

مبلغ کنسلی هواپیمایی ایران ایر

کلاس پروازی

تا ۱۲ ظهر روز قبل از پرواز

۳ تا نیم ساعت قبل از پرواز

V Y C J

۲۰٪

۴۰٪

M Q O

۳۰٪

۶۰٪

L N

 –

۱۰۰٪

مبلغ کنسلی هواپیمایی ایران ایر

کلاس پروازی

تا ۱۲ ظهر روز قبل از پرواز

۳ تا نیم ساعت قبل از پرواز

V Y C J

۲۰٪

۴۰٪

M Q O

۳۰٪

۶۰٪

L N

۱۰۰٪

مبلغ کنسلی هواپیمایی آسمان

کلاس پروازی

تا نیم ساعت قبل از پرواز

نیم ساعت قبل از پروازبه بعد

U W R X V M Q N Y S O

۲۰٪

۴۰٪

D I Z A

۱۵٪

۳۰٪

L H K

۳۰٪

۶۰٪

B

۱۰۰٪

مبلغ کنسلی هواپیمایی ماهان

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ یک روز قبل از پرواز

تا ۳ ساعت قبل از پرواز

تا ۳۰ دقیقه قبل از پرواز به بعد

S X T V Q P R Y B

۱۰٪

۳۰٪

۵۰٪

L

۱۵٪

۴۰٪

۵۰٪

I

۲۰٪

۴۰٪

۵۰٪

N

۲۰٪

۵۰٪

۷۰٪

C

۳۰٪

۴۰٪

۷۰٪

U W

۹۰٪

۹۵٪

مبلغکنسلی هواپیمایی تابان

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پرواز

تا ساعت ۱۲ ظهر ۱۳ روز قبل از پرواز

تا ۳ساعت قبل از پرواز

تا نیم ساعت قبل از پرواز/ به بعد

V Z L Y E K

۲۰٪

۳۰٪

۴۰٪

۵۰٪

N J

۱۵٪

۳۰٪

U H B

۱۰۰٪

مبلغکنسلی هواپیمایی قشم ایر

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پرواز

تا ساعت ۱۲ ظهر ۱۳ روز قبل از پرواز

تا ۳ساعت قبل از پرواز

تا نیم ساعت قبل از پرواز

به بعد

به غیر از N R K

۵٪

۱۰٪

۳۰٪

۵۰٪

N R K

۱۰۰٪

مبلغ کنسلی هواپیمایی کاسپین

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز

از ۳ ساعت قبل از پرواز به بعد

J Z Q W N X S H P

۳۰٪

۵۰٪

K

۵۰٪

۸۰٪

L V I

۱۰۰٪

مبلغکنسلی هواپیمایی تفتان

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز

تا ۳ ساعت قبل از پرواز

۳ ساعت قبل از پرواز

تا نیم ساعت قبل از پرواز

نیم ساعت قبل از پروازبه بعد

همهی کلاس ها

۱۵٪

۲۵٪

۴۰٪

۵۵٪

۶۰٪

مبلغ کنسلی هواپیمایی نفت

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز

تا ۳ ساعت قبل از پرواز

تا نیم ساعت قبل از پرواز و بعد

همهی
کلاسها

۳۰٪

۵۰٪

۵۵٪

مبلغ کنسلی هواپیمایی کیش ایر

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز

از سه ساعت قبل از پرواز به بعد

J C Y H V R D

۲۰تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز

۴۰تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز

QMNLO

۲۵% تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز

۵۰تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز

مبلغ کنسلی هواپیمایی آتا

کلاس پروازی

تا ۲۴ ساعت  قبل از پرواز

تا ۳ ساعت قبل از پرواز

تا ۳۰ دقیقه قبل از پرواز

نیم ساعت قبل از پرواز به بعد

همهی
کلاس ها

۲۰٪

۲۰٪

۴۰٪

۵۰٪

مبلغ کنسلی هواپیمایی زاگرس

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ سه روز قبل پرواز

تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز

تا ۳ ساعت قبل از پرواز

نیم ساعت قبل از پرواز به بعد

Z X F

۱۰٪

۱۵٪

۲۰٪

۳۰٪

I T U A

۱۵٪

۲۰٪

۳۰٪

۴۰٪

B D E S

۲۵٪

۳۰٪

۴۰٪

۵۰٪

M N R

۳۵٪

۴۰٪

۵۰٪

۷۰٪

H Q L

۴۵٪

۵۰٪

۶۰٪

۸۰٪

P V Y K W

۵۰٪

۱۰۰٪

مبلغ کنسلی هواپیمایی ایران ایرتور

کلاس پروازی

تا ساعت ۱۲ سه روز قبل پرواز

تا ساعت ۱۲ دو روز قبل از پرواز

تا ساعت ۱۲ یک روز قبل از پرواز

ساعت ۱۲ یک روز قبل از پرواز به بعد

Y W V U S

۲۰٪

۴۰٪

۵۰٪

۶۰٪

Q N M L

۴۰٪

۶۰٪

۸۰٪

۹۰٪

K H E B

۶۰٪

۸۰٪

۱۰۰٪

G

۳۰٪

۴۰٪

۸۰٪

۱۰۰٪

جهت رزرو آنلاین هتل پیشنهاد می شود در ابتدا به بخش قوانین و مقررات عمومی تارنمای شرکت جوان سیر ایثار مراجعه نمائید بنابراین به شما توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به رزرو این شرایط را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید از بروز هرگونه مشکل در رابطه با فرآیند رزرو هتل پیشگیری کنید.

 • تمامی جزئیات ذکر شده جهت رزرو هتل، اعم از قیمت، روش محاسبة عوارض و حق سرويس، پذیرایی، استخر و سونا، ترانسفر فرودگاهی یا راه آهن و کليه امکانات رفاهی به عهده هتل مي باشد، زيرا اين اطلاعات عيناً از هتلها اخذ و بر روي تارنمای جوان سیر ایثار قرار گرفته اند ، میهمانان جهت حصول اطمینان در خصوص اطلاعات ارائه شده بهتر است قبل از اقدام به رزرو ، با هتل مستقيماً تماس گرفته و سپس اقدام به رزرو نمايند.
 • تضمین کیفیت سرویس دهی و ارائه خدمات، کاملا به عهده‌ی هتل مذکور می باشد. که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت می کند. هر گونه تخطی در ارائه خدمات مناسب توسط سازمان ذیربط قابل پیگیری می باشد.
 • همراه داشتن مدارک شناسایی در زمان مراجعه به هتل الزامی است و شرط استفاده از اتاق مشترک داشتن محرمیت مطابق با شرع مقدس اسلام می باشد.
 • زمان تحویل و یا تخلیه اتاق مطابق با قانون هتل انتخابی می باشد در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده حتما هماهنگی قبلی انجام پذیرد.
 • در صورت درخواست میهمان برای لغو رزرو مطابق قانون هر هتل عمل خواهد شد لازم به یادآوری است برای درخواست ابطال یا اصلاح رزرو  با پشتیبانی جوان سیر ایثار جهت هماهنگی حتما تماس حاصل فرمایید.
 • در صورت درخواست میهمان برای لغو رزرو با توجه به عدم یکسان بودن قانون کنسلی در هتل ها، مطابق قانون هر هتل عمل خواهد شد.لذا پس ثبت درخواست میهمان ، قانون هتل مذکور استعلام شده و بر طبق قانون ، مبلغ جریمه از مبالغ دریافتی میهمان کسر و مابقی به میهمان مسترد می گردد ، پیشنهاد می شود میهمان قبل از سفر در صورت احتمال لغو رزرو خود قوانین مربوطه را استعلام نموده و سپس جهت رزرو آن هتل تصمیم گیری نماید.
 • در صورت درخواست میهمان برای لغو رزرو باید درخواست خود را بصورت ایمیل به همراه یک شماره کارت بانکی اعلام نماید. لازم به توضیح است که نام صاحب حساب ارائه شده در هنگام لغو رزرو باید با نام شخص واریز کننده در زمان انجام رزرو مطابقت داشته باشد.
 • مبالغ استردادی مربوط به کنسلی هتل از طریق حواله بین بانکی سحاب به کارت بانکی میهمان طی ده روز واریز خواهد شد. همچنین اگر دارای حساب کاربری هستید می توانید درخواست نمایید تا مبلغ استردادی به اعتبار کاربری شما افزوده شده و پس از آن در رزروهای دیگرتان از آن استفاده نمایید.
 • در صورت عدم مراجعه میهمان در زمان رزرو، مطابق قانون هتل ها اتاق برای میهمان خالی نگاه داشته شده و هیچگونه وجهی مسترد نخواهد شد.

جهت خرید آنلاین بلیط قطار پیشنهاد می شود در ابتدا به بخش قوانین و مقررات عمومی تارنمای شرکت جوان سیر ایثار مراجعه نمائید بنابراین به شما توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به خرید این شرایط را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید از بروز هرگونه مشکل در رابطه با فرآیند خرید بلیط قطار پیشگیری کنید. در آخر بیان این نکته ضروری می باشد قوانین مربوط به بلیط قطار که حضوری خریداری شده باشد، شامل بلیط های اینترنتی بوده و تفاوتی بین این دو نوع بلیط وجود ندارد.
کلیه ی جزئیات ذکر شده برای بلیط قطار، اعم از قیمت، نوع قطار، تاریخ و ساعت حرکت، توسط شرکت های حمل و نقل ریلی تعیین می گردد و شرکت جوان سیر ایثار هیچ گونه مسئولیتی در قبال مغایرت احتمالی اطلاعات بر عهده نخواهد داشت.

 • تضمین کیفیت سرویس دهی و ارائه خدمات، کاملا به عهده شرکت حمل و نقل ریلی می باشد که زیر نظر سازمان راه آهن جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. هر گونه تخطی در ارائه خدمات مناسب توسط سازمان های ذیربط شرکت قابل پیگیری می باشد.
 • در هنگام خرید از انجائیکه امکان تغییر مشخصات خرید در تارنما وجود ندارد خواهشمند است در هنگام خرید به مشخصات بلیط (مبدا ، مقصد و تاریخ و ساعت) توجه فرمایید. مسافر باید در هنگام خرید شماره تماس و پست الکترونیک معتبر وارد نمایید چرا که مشخصات خرید مسافر به آنها ارسال می گردد. و همچنین وظیفه حفظ و نگهداری مشخصات اعلام شده توسط شرکت جوان سیر ایثار بر عهده ی مسافر خواهد بود. زیرا هرگونه اطلاع رسانی در خصوص خرید یا استرداد، از طریق ارسال پیامک و ایمیل انجام می شود.
 • برای خردسالان زیر دو سال در صورت تمایل به داشتن جا باید از گزینه خردسال استفاده شود در غیر این صورت مبلغ بیمه ( ده درصد بهای بلیت بدون اختصاص جا ) لحاظ می شود .
 • افراد ۲ تا ۱۲ سال نیم بها می باشند لذا از گزینه خردسال استفاده شود .
 • صدور بلیت برای افراد ذکور زیر ۶ سال در کوپه ویژه خواهران بلا مانع می باشد در صورت صدور بلیت برای سنین بالاتر بلیت استرداد می گردد.
 • در صورت استفاده نادرست از سهمیه ها، بلیت باید استرداد شود .
 • بلیت باید به نام مسافر باشد، از وارد نمودن اسامی تکراری یا مخفف جدا خودداری کنید . دارندگان بلیت های غیر همنام، بدون بلیط تلقی می شوند .
 • صدور بليت نيم بها براي جانبازان عزيز و خانواده معظم شهدا (فقط مادر، پدر، همسر و فرزند شهيد) با ارائه‌ي اصل كارت شناسايي معتبر بنياد صرفاً در کلیه مراكز فروش طرف قرارداد امكان‌پذير است همچنین کارت شناسایی معتبر را در طول سفر به همراه داشته باشید.
 • در صورت استفاده از سهمیه های شاهد و یا جانباز در هنگام صدور بلیت، همراه داشتن کارت ایشان ( معتبر ) در هنگام سوار شدن به قطار الزامی است .

کوپه دربست

 •  با توجه به اینکه امکان رزرو بلیت با نام و تعرفه تکراری در سامانه فروش اینترنتی امکان پذیر نیست، در صورتی که قصد دربست کردن کوپه را دارید از گزینه کوپه دربست استفاده کنید .بدین صورت که ابتدا تعداد دقیق مهمان ها در قسمت مربوطه وارد شود (تعداد بزرگسال، خردسال و …) سپس تیک کوپه دربست زده شود.
 • برای دربست کردن کوپه در صورتی که تعداد مهمان ها کمتر از تعداد صندلی های کوپه باشد، باید گزینه دربست کوپه را انتخاب و تعداد واقعی مهمان ها را در قسمت مربوطه وارد کنید . (اسامی کلیه مهمان ها باید در قسمت مشخصات ثبت شود . به طور مثال یک خانواده متشکل از پدر، مادر و یک فرزند خردسال، تعداد بزرگسال۲ و تعداد خردسال ۱ وارد شده و سپس برای دربست کردن کوپه تیک کوپه دربست زده شود .

چاپ بلیت

 • با استفاده از گزینه چاپ بلیت که در صفحه مشخصات نمایش داده می شود بلیت خود را چاپ کنید و با همان برگه به قطار سوار شوید .
 • چاپ بلیت در کلیه ایستگاه های دارای فروش بلیت و مراکز فروش سطح شهر با پرداخت ۱۰.۰۰۰ ریال برای هر برگ میسر است .
 • دقت کنید کلیه بلیت ها بر روی کاغذ A4 دورو سفید چاپ شود . لطفا از چاپ بلیت بر روی کاغذهای آرم دار و طرح دار جدا خودداری شود.
 • در صورت عدم دریافت نسخه چاپی بلیت، کلیه مسئولیت های بعدی با خود مسافر خواهد بود . (در صورت خسارتی شدن قطار، پرداخت خسارت فقط به دارندگان نسخه چاپی بلیط به همراه کپی کارت شناسایی امکان پذیر می باشد .)

استرداد بلیت

 • بلیط تا يك ساعت پس از صدور، به شرط عدم حركت قطار، و بازبودن مراكز فروش ، و یا در آژانس مسافرتی جوان سیر ایثار ایثار با پرداخت كامل بهاي آن به مسافر قابل ابطال مي‌باشد.
 • باز پرداخت خسارت به بلیت هائی که خسارتی شده است، صرفا با کارت ملی مسافر و نسخه چاپی بلیت امکان پذیر است .
 • بلیط تا يك ساعت پس از صدور، به شرط عدم حركت قطار، و بازبودن مراكز فروش ،در مركز صادر كننده‌ي بلیط با پرداخت كامل بهاي آن به مسافر قابل ابطال مي‌باشد.
 • تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت، ۹۰ درصد بهای بلیت پس داده می شود.
 • از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت، تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد بهای بلیت پس داده می شود.
 • از ۳ ساعت قبل از حرکت تا لحظه حرکت، ۵۰ درصد بهای بلیت پس داده می شود.
 • استرداد بلیط پس از حركت قطار امكان‌پذير نمي‌باشد.
 • استرداد بلیط در حال حاضر به صورت آنلاین مقدور نمی باشد و مسافر می بایست با مراجعه به یکی از آژانس های مسافرتی بلیط خود را ابطال نماید.

جهت خرید آنلاین بلیط اتوبوس و یا اجاره اتوبوس پیشنهاد می شود در ابتدا به بخش قوانین و مقررات عمومی تارنمای شرکت جوان سیر ایثار مراجعه نمائید بنابراین به شما توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به خرید این شرایط را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید از بروز هرگونه مشکل در رابطه با فرآیند خرید بلیط یا اجاره اتوبوس پیشگیری نمایید. در آخر بیان این نکته ضروری می باشد قوانین مربوط به خرید بلیط اتوبوس به صورت حضوری، شامل بلیط های اینترنتی بوده و تفاوتی بین این دو نوع بلیط وجود ندارد.

 • کلیه ی جزئیات ذکر شده برای بلیط اتوبوس، اعم از قیمت، نوع اتوبوس ، تاریخ و ساعت حرکت، توسط شرکت های مسافربری تعیین کی گردد و شرکت جوان سیر ایثار هیچ گونه مسئولیتی در قبال مغایرت احتمالی اطلاعات بر عهده نخواهد داشت
 • کلیه ی جزئیات ذکر شده برای بلیط اتوبوس، اعم از قیمت، نوع اتوبوس، تاریخ و ساعت حرکت، توسط شرکت های مسافربری در سراسر کشور اعلام شده و شرکت جوان سیر ایثار هیچ گونه مسئولیتی در قبال مغایرت احتمالی اطلاعات بر عهده نخواهد داشت
 • تضمین کیفیت سرویس دهی و ارائه خدمات، کاملا به عهده شرکت مسافربری (استثنایی ناوگان شرکت جوان سیر ایثار ) مبدا می باشد که زیر نظر سازمان حمل و نقل جاده ای کشور فعالیت می کند. هر گونه تخطی در ارائه خدمات مناسب توسط شرکت مسافربری، قابل پیگیری توسط سازمان های ذیربط می باشد.
 • در هنگام خرید لطفا به مشخصات بلیط (مبدا ، مقصد و تاریخ و ساعت) توجه فرمایید تغییر مشخصات خرید در تارنما امکانپذیر نمی باشد.
 • هنگام انتخاب صندلی به جنسیت مسافر صندلی مجاور (خانم یا آقا) توجه فرمایید، در صورت خرید صندلی نامناسب بلیط شما ابطال می گردد. لازم به یادآوری است بر اساس قوانین سازمان حمل و نقل، فروش بلیط در ردیف اول اتوبوس برای افراد زیر ۱۲ سال به خاطر ایمنی ممنوع می باشد.
 • مسافر باید در هنگام خرید شماره تماس و پست الکترونیک معتبر وارد نماید چرا که مشخصات خرید مسافر به آنها ارسال می گردد. و همچنین وظیفه حفظ و نگهداری مشخصات اعلام شده توسط شرکت جوان سیر ایثار بر عهده ی مسافر خواهد بود. زیرا هرگونه اطلاع رسانی در خصوص خرید یا استرداد، از طریق ارسال پیامک و ایمیل انجام می شود.
 • مسافر حداقل ۳۰ دقیقه قبل از حرکت باید به دفتر شرکت مسافربری در پایانه ی مبدا مراجعه نموده و با ارائه ی کارت ملی ، نسبت به تایید بلیط اتوبوس خود اقدام نماید.

شرایط و قوانین کنسلی بلیط اتوبوس

 • امکان استرداد بلیط اتوبوس تنها برای مسافرانی امکان پذیر خواهد بود که بلیط خود را از تارنمای شرکت جوان سیر ایثار خریداری کرده باشند.
 • مبالغ استردادی مربوط به کنسلی بلیت اتوبوس از طریق حواله بین بانکی سحاب به کارت بانکی شما طی ۷۲ ساعت کاری واریز خواهد شد. همچنین اگر دارای حساب کاربری هستید می توانید درخواست نمایید تا مبلغ استردادی به اعتبار کاربری شما افزوده شده و پس از آن در رزروهای بعدی از آن استفاده نمایید.
 • مسافر بعد از خرید بلیط اتوبوس، تنها تا ۲ ساعت قبل از حرکت اتوبوس فرصت دارد تا نسبت به ابطال و استرداد بلیط خود اقدام نماید.
 • در صورت تقاضای مسافر برای استرداد بلیط اتوبوس، بعد از کسر درصدی از مبلغ بلیط، مابقی به حساب بانکی شخص برگشت داده خواهد شد.
 • لازم به ذکر است، بعد از کنسلی یا استرداد بلیط اتوبوس، وجه به حسابی برگشت داده خواهد شد که خرید بلیط با آن صورت گرفته باشد.
 • هنگام عودت وجه مبلغ ۵۰۰۰ ریال از بابت هزینه خدمات بانکی از کل مبلغ کسر خواهد شد.
 • فرایند استرداد برگشت پذیر نبوده و بلیط استرداد شده قابل تبدیل به خرید مجدد نیست.
 • بلیط‌های کنسل شده توسط شرکت مسافربری را مجددا نمی‌توان به صورت آنلاین استرداد کرد.
 • توجه داشته باشید که تنها بلیط‌هایی قابل استرداد هستند که از قبل استفاده نشده باشند.

 

قوانین اتوبوس دربستی

 • ثبت درخواست در تارنمای جوان سیر ایثار به منزله تامین نهایی اتوبوس برای شما نیست و هیچ حقی برای شما مشتری گرامی ایجاد نخواهد کرد و تنها یک گام موثر برای فراهم نمودن اتوبوس برای شما می باشد.
 • در زمان انعقاد قرارداد سرویس دربستی، قیمت و شرایط خدمات به صورت توافق طرفین مشخص میگردد و بخشی از قیمت پیشنهادی توسط شرکت جوان سیر ایثار به صورت پیش پرداخت دریافت می شود.
 • اگر بعد از پیش پرداخت و قبل از انعقاد قرارداد، جوان سیر ایثار به هردلیلی درخواست شما را کنسل نماید مبلغ پیش پرداخت به صورت کامل استرداد می شود.
 • اگر بعد از پیش پرداخت و قبل از انعقاد قرارداد، شما مشتری گرانقدر به هردلیلی درخواست خود را کنسل نمودید، مبلغ پیش پرداخت با کسر ۱۰درصد استرداد می شود.
 • در صورت کنسل شدن سفر بعد از عقد قرارداد، شرایط استرداد بر طبق مفاد توافق و قراردادی است که فی مابین جوان سیرایثار و شما مشتری گرامی منعقد شده است